Kega-tai rišimo instrukcija

         Prieš pirmą kartą matuodamiesi Kenga - tai, pasipraktikuokite  su didele lėle ar meškinu.

Tai labai naudinga, nes lėlę galite prisirišti neribotą kiekį kartų.

Jei mokinatės su vaikeliu, svarbu atsiminti, kad vaikelį ramina nuolatinis judėjimas. Prisirišę būtinai vaikščiokite, linguokite ar siūbuokite. Pasirūpinkite, kad vaikelis būtų sotus, nes alkanas užuos pienelį ir ims prašyti.

Taipogi nederėtų prieš rišantis permaitinti - greičiausiai atpils. Vaikelis turi būti pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, paprastai taip būna pirmoje dienos pusėje.  Iš pradžių gali sektis lėtai ir nerangiai... nesijaudinkite, pramokus nešyklė taps geriausia jūsų pagalbininke kelionėje ar namuose!

Pirmiausia saugumas.
Kiekvieną kartą prieš naudodami Kenga- tai įsitikinkite, kad medžiaga niekur neįplyšusi, siūlės neprairę. Atkreipkite dėmesį:Kenga - tai yra mei tai tipo nešyklė, kurią sudaro keturios petnešos ir nugarėlė. Trumposios petnešos juosis ant liemens, ilgosios plačiosios -  ant pečių. Atkreipkite dėmesį į virveles ir spauskukus! Jie turi likti išorėje.

 

 

 

 

 susiaurinkite nugarėlę

 Susiaurinti nugarėlę galėsite virvelės ir spaustuko pagalba. Plotį reguliuokite
pagal jūsų vaikelio atstumą tarp kelio linkių. Kai vaikelis paaugs - pilnai atlaisvinkite virvelę.

 

užsijuoskite trumpuosius diržus

Trumpesnieji galai rišami ant liemens kaip prijuostė tvirtu mazgu nugaroje.  Išorinė pusė su spaustukais, vidinė - lyg.

Vyresni vaikai mėgsta rankas iškišti per viršų, dėl to gali tekti sutrumpinti nugarėlę: prieš juosdamiesi, šiek tiek susukite apačią.

 

 

 paimkite vaikelįPaimkite vaikelį ant rankų ir švelniai leiskite sau iki juosmens. Praskėskite kojytes taip, kad sudarytų M raidę: keliukai į šonus, pėdutės į apačią. Rankytės lieka šonuose. Patikrinkite, ar alkūnės yra viename aukštyje - tuomet ir nugarytė bus tiesi.

apgobkiteŠvelniai gobkite vaikelį nugarėlės medžiaga, stenkitės išlaikyti vaikelio pozą tokią, kaip suteikėte iš pradžių.

Pradėkite gobti per nugarėlės vidurį - tokiu būdu medžiaga bus pakelta simetriškai.
Stebėkite ar vaikelio kojytės lieka "varliuko pozoje", užpakaliukas atsikišęs, pėdutės nukreiptos į grindis.

permeskite petnešas per pečius

 Permeskite petnešas per pečius.
 Keiskite rankas: kai viena ranka dirba,
 kita nuolat tvirtai laiko vaikelį.

suilkite petnešas už nugarosViena ranka suimkite abi petnešas už nugaros, kita ranka tvirtai laikykite vaikelį. Jei vaikelis dar nesėdi, yra pakankamai lengvutis, laikykite ranką jam ant nugaros, jei vaikelis jau sunkus - po užpakaliuku. Kita ranka patraukite petnešas taip, kad Kenga-tai standžiai prigultų prie vaikelio, o tarp judviejų

neliktų laisvos vietos. 

Tiemet abiem rankom sukryžiuokite petnešų juostas už nugaros ir palei šonus grąžinkite petnešas į priekį.

užkryžiuokite vaikeliui ant nugarosJuostas juoskite pakankamai aukštai vaikeliui per nugarytę, perkryžiuokite po užkaliuku, o likusius galus  veskite po kojytėmis, sugrąžinkite sau už nugaros ir tvirtai suriškite.

ištiesinkite petnešu medžiagą per visą jos plotįIštiesinkite petnešų medžiagą per visą jos plotį. Tokiu būdu tolygiai prilaikysite vaikelio nugarėlę.

Jei vaikelis dar nelaiko galvytės, svarbu apsaugoti, kad nelošteltų atgal. Patraukite virvelę per spaustuką iki reikiamo pločio. Tačiau atminkite, kad galvytė neturėtų būti prispausta prie jūsų krūtinės.   

Jei vaikelis pririštas reikiamame aukštyje, lengvai pabučiuosite vaikeliui viršugalvį.

Štai ir viskas!