Mei tai rišimo instrukcija

Prieš pirmą kartą matuodamiesi mei tai, pasipraktikuokite  su didele lėle ar meškinu.

Tai labai naudinga, nes lėlę galite prisirišti neribotą kiekį kartų.

Jei mokinatės su vaikeliu, svarbu atsiminti, kad vaikelį ramina nuolatinis judėjimas. Prisirišę būtinai vaikščiokite, linguokite ar siūbuokite. Pasirūpinkite, kad vaikelis būtų sotus, nes alkanas užuos pienelį ir ims prašyti.

Taipogi nederėtų prieš rišantis permaitinti - greičiausiai atpils. Vaikelis turi būti pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, paprastai taip būna pirmoje dienos pusėje.  Iš pradžių gali sektis lėtai ir nerangiai... nesijaudinkite, pramokus nešyklė taps geriausia jūsų pagalbininke namuose!

 

Pirmiausia saugumas.
Kiekvieną kartą prieš naudodami mei tai įsitikinkite, kad medžiaga niekur neįplyšusi, siūlės neprairę. Atkreipkite dėmesį: mei tai sudaro keturios petnešos ir nugarėlė. Trumposios petnešos juosis ant liemens, ilgosios su paminkštinimu -  ant pečių. Kišenė liks išorėje.

 

 

 

 

 

susiaurinkite nugarėlę

 Susiaurinti nugarėlę galėsite pridedamo
 dirželio pagalba. Plotį reguliuokite
 kibia juosta. Kai vaikelis paaugs ir dirželio nebereikės - nuardykite jį.

 

 

 

užsijuoskite trumpuosius diržus

Trumpesnieji galai rišami ant liemens kaip prijuostė tvirtu mazgu nugaroje.  Išorinė pusė su paveikslėliu ar kišene, vidinė - vienspalvė.

Vyresni vaikai mėgsta rankas iškišti per viršų, dėl to gali tekti sutrumpinti nugarėlę: prieš juosdamiesi, šiek tiek susukite apačią.

 

 

 paimkite vaikelįPaimkite vaikelį ant rankų ir švelniai leiskite sau iki juosmens. Praskėskite kojytes taip, kad sudarytų M raidę: keliukai į šonus, pėdutės į apačią. Rankytės lieka šonuose. Patikrinkite, ar alkūnės yra viename aukštyje - tuomet ir nugarytė bus tiesi.

apgobkiteŠvelniai gobkite vaikelį nugarėlės medžiaga, stenkitės išlaikyti vaikelio pozą tokią, kaip suteikėte iš pradžių.

Pradėkite gobti per nugarėlės vidurį - tokiu būdu medžiaga bus pakelta simetriškai.
Stebėkite ar vaikelio kojytės lieka "varliuko pozoje", užpakaliukas atsikišęs, pėdutės nukreiptos į grindis.

permeskite petnešas per pečius

 Permeskite petnešas per pečius.
 Keiskite rankas: kai viena ranka dirba,
 kita nuolat tvirtai laiko vaikelį.

 

suilkite petnešas už nugarosViena ranka suimkite abi petnešas už nugaros, kita ranka tvirtai laikykite vaikelį. Jei vaikelis dar nesėdi, yra pakankamai lengvutis, laikykite ranką jam ant nugaros, jei vaikelis jau sunkus - po užpakaliuku. Kita ranka patraukite petnešas taip, kad mei tai standžiai prigultų prie vaikelio ir tarp judviejų

neliktų laisvos vietos. 

Tiemet abiem rankom sukryžiuokite petnešų juostas už nugaros ir palei šonus grąžinkite petnešas į priekį.

užkryžiuokite vaikeliui ant nugaros Jei vaikelis mažas (1 - 5 mėn.), juostas perkryžiuokite pakankamai aukštai, vaikeliui per nugarytę.

Likusias petnešų juostas sugrąžinkite sau už nugaros ir tvirtai suriškite.

 

arba po užpakaliuku ir persukite Jei vaikelis didesnis, juostas perkryžiuokite vaikeliui po užkaliuku, o likusius galus sugrąžinkite sau už nugaros ir tvirtai suriškite.
 

Jei vaikeliui reikia prilaikyti galvytę arba jis yra užmigęs, prisekite galvūgalį spaudėmis viršuje. Jei galvytės prilaikyti nereikia, galvūgalį susukite ir prisekite spaudėmis apačioje.

galvūgalį susukite

 Jei vaikelis pritvirtintas tinkamai, jo viršugalvį pabučiuosite lengvai. bučinio testas

Štai ir viskas!