Slingo rišimo instrukcija

Prieš pirmą kartą matuodamiesi slingą, pasipraktikuokite su didele lėle ar meškinu.Tai labai naudinga, nes lėlę galite aprišti neribotą kiekį kartų.

Jei mokinatės su vaikeliu, svarbu atsiminti, kad vaikelį ramina nuolatinis judėjimas. Prisirišę būtinai vaikščiokite, linguokite ar siūbuokite. Pasirūpinkite, kad vaikelis būtų sotus, nes alkanas užuos pienelį ir ims prašyti.

Taip pat nereikėtų prieš rišantis permaitinti - greičiausiai atpils. Vaikelis turi būti pailsėjęs ir gerai nusiteikęs, paprastai taip būna pirmoje dienos pusėje.  Iš pradžių gali sektis lėtai ir nerangiai... nesijaudinkite, pramokus slingas taps geriausiu jūsų pagalbininku namuose!

 

Pirmiausia saugumas.
Kiekvieną kartą prieš naudodami slingą įsitikinkite, kad medžiaga niekur neprairusi, žiedai tvirtai įsiūti. Slingą laikykite vidine puse į viršų: jei slingas turi kišenę, ji bus prisiūta vidinėje slingo pusėje.

 
 

Pernerkite medžiagą per abu žiedus maždaug 1/3 slingo ilgio, iškiškite galą  per tolimesnįjį žiedą ir medžiagą pertraukite iki galo. Suformuosite sagtį, kuri traukiant už medžiagos galo trauksis, o atgal neslinks. Suklostuokite medžiagą žieduose tolygiai per visą jos plotį, kad galėtumėt tolygiai priveržti: traukiant viršutinįjį kraštą, trauktųsi viršus, apatinįjį - apačia.

 

Pasiimkite jau sunertą slingą į tą ranką, ant kurio klubo norėtumėte rištis vaikelį. Žiedai bus ant priešingo peties. Uodega - žemyn. Svarbu nuolat keisti petį, ant kurio būna žiedai, kadangi slingas yra asimetriškas - vaikelis ant vieno klubo, apkrova kitam pečiui. Jei nuolat keisite slingo padėtį nuo vieno klubo ant kito, tausosite savo sveikatą.

 

Slingą pernerkite per galvą ir per ranką, taip, kad žiedai atsirastų priešingoje pusėje nei juos laikėte ranka. Žiedai įsitaiso duobelėje tarp peties ir krūties. Šioje padėtyje jie nespaudžia ir niekur neįsirėžia. Ant krūtinės ir pilvo  susiformuoja "kišenė" kurioje bus tvirtinamas vaikelis. Kišenė turėtų vos siekti jums klubą, bet ne žemiau. Pirmas paruošiamasis etapas baigtas, galime pasiimti vaikelį.

 

 

 

Pasiguldykite vaikeli ant peties tarsi norėtumėt atrūginti, laikykite ta ranka, ant kurio peties jį pasiguldėte. Perkiškite laisvąją ranką pro slingo apačią ir suimkite abi kojytes. Švelniai leiskite vaikelį žemyn ir praskėtę “pasodinkite” ant medžiagos. Kojytėms jau dabar turite suteikti varinamąją varliuko pozą: plačiai išskėstos, per kelius sulenktos ir pakeltos iki bambutės lygio. Užpakaliukas bus atsikišęs ir pakibęs kaip hamake.

 

Dabar laikas pasitaisyti žiedus, kurie leidžiant vaikelį į slingą paprastai nuslenka žemyn. Grąžinkite juos į jums patogią padėtį tarp peties ir krūties. Susiraskite kišenės viršutinįjį kraštą priešingoje pusėje nei yra sagtis  ir švelniai traukite medžiagą aukštyn.

 

Užtraukite medžiagą vaikeliui ant nugaros iki pat galvos. Viršutinį trečdalį medžiagos susukite ant sprando. Apatinį trečdalį pakiškite vaikeliui po užpakaliuku. Medžiagos klostės turi susirinkti po vaikelio kelių linkiais. Vidurinysis trečdalis turi būti be raukšlių ar klosčių ir prilaikyti vaikelio nugarytę.

 

Medžiagos perteklių pašalinkite traukdami atitinkamas slingo uodegėlės dalis. Tarp Jūsų ir vaikelio neturi likti laisvos vietos, tačiau turite galėti įkišti ranką ir laisvai kvėpuoti. 

 

Kad jums būtų patogu, vaikelis turi būti pririštas pakankamai aukštai. Patikrinkite "bučinio testu": turite lengvai pasiekti vaikelio galvytę, kad galėtumėte ją pabučiuoti. Štai ir baigta!